NOWY DYSTRYBUTOR

PL / EN

Zamknij
Aktualności
O jonizacji
Realizacje
kontakt
Koronawirus w szkole: Zminimalizuj ryzyko infekcji

Ostatnie półtora roku było wielkim wyzwaniem dla wszystkich zaangażowanych w system edukacyjny w naszym kraju. Od oświaty, przez nauczycieli czy rodziców.

Szczególnie dla dzieci, które musiały sobie radzić i żyć z wieloma ograniczeniami ten okres był najcięższy.

Ze względu na zamykanie szkół, edukację hybrydową nasze dzieci nie tylko mają duże deficyty w nauce, ale także nie mogą się ze sobą spotykać co wpływa znacząco na ich samopoczucie.
Interakcja społeczna, która jest tak ważna zwłaszcza w tym wieku, została znacząco ograniczona lub w niektórych przypadkach zupełnie zablokowana.

Z perspektywy czasu jedno stało się jasne: nasze szkoły mogą wykonywać swoją pracę tylko poprzez nauczanie twarzą w twarz i dlatego muszą ponownie wrócić do normalnego nauczania w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Nowy rok szkolny już się rozpoczął, a przed nami następujące aspekty:

 • Bardziej zaraźliwy wariant Delta odpowiada obecnie za dużą część infekcji.
 • Powracający podróżnicy zwiększają ryzyko czwartej fali.
 • Infekcjom sprzyjają jesienne niższe temperatury.
 • Wentylacja pomieszczeń jest mniej praktykowana w chłodniejszych miesiącach roku.
 • Odporność stadna nie jest obecnie osiągnięta.
 • Sala lekcyjna to pomieszczenie, które jest obecnie najmniej bezpieczne.

Co możemy zrobić, aby chronić nasze dzieci w klasie?

Musimy wziąć odpowiedzialność nie tylko za nasze dzieci, ale także za całą populację i wyeliminować zagrożenie bezpośrednio na miejscu.

Rozwiązanie można osiągnąć tylko w następujący sposób:

Należy opracować i wdrożyć skuteczną koncepcję higieny przed koronawirusem w szkołach oraz zastosować
skuteczne środki zapobiegawcze. Oprócz konieczności stosowania płynów do dezynfekcji, noszenia masek i zapewnienia wentylacji, coraz więcej osób stosuje jonizację powietrza jako dodatkową ochronę w danym pomieszczeniu.


Obecnie preferowane są koncepcje, które wykorzystują oczyszczacze powietrza w pomieszczeniu lub urządzenia do dezynfekcji w celu ochrony przed infekcją pośrednią i zapewniają dodatkowe, indywidualne środki ochronne zapobiegające bezpośredniej ścieżce infekcji. Przeprowadzone już badania pokazują, że przy zastosowaniu urządzeń do jonizacji powietrza ilość wirusa H1N1, Covid-19 w pomieszczeniu zmniejsza się bardzo szybko oraz neutralizuje te wirusy oraz bakterie w 99,99%.

Dużą zaletą oczyszczaczy powietrza i urządzeń do dezynfekcji powietrza jest to, że stale zapewniają zwalczanie wirusów w pomieszczeniu, nie martwiąc się o otwieranie okien w celu wentylacji i nie wpływając na zmianę samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu.

Oferują również przewagę nad systemami klimatyzacji, które są na stałe zintegrowane z budynkami, eksploatowane są z niewielką ilością powietrza z zewnątrz lub bez niego.
Oczyszczacz powietrza zapewnia, że wirusy są skutecznie dezaktywowane w pomieszczeniu, w którym oddychamy, a nie rozprzestrzeniają się w budynku kanałami wentylacyjnymi.


BWG Climatic dzięki Bioclimatic GmbH oferuje zarówno stałe systemy oczyszczania powietrza, jak i urządzenia mobilne, które można dostosować do każdego pomieszczenia.
Obszary zastosowań w szkołach to na przykład sale lekcyjne, pokoje personelu, stołówki, korytarze i toalety.

Nasze urządzenia są instalowane w istniejących lub nowych systemach wentylacyjnych, bezpośrednio w sufitach kratowych, można je również przymocować do ściany. Usytuowanie naszych mobilnych urządzeń jonizujących w pomieszczeniu powinno być odpowiednio umiejscowione po bardziej szczegółowej konsultacji.

Technologia jonizacji powietrza firmy Bioclimatic generuje jony dodatnie i ujemne pochodzące z cząsteczek tlenu zawartych w otaczającym powietrzu.
(https://bioclimatic.de/wp-content/uploads/2021/07/Referenz_-Universitaet_LCI-Best%C3%A4tigung-Ionisationstechnologie_de.pdf) oryginalny dokument w języku niemieckim.

Nasza sprawdzona technologia działa jak oczyszczająca burza. Zabija wirusy bezpośrednio w powietrzu i na powierzchniach,
a także unieszkodliwia pyłki, pleśń, zanieczyszczenia i zarazki. Znikają nawet nieprzyjemne zapachy. W tym procesie inspirowanym naturą nie ma toksycznych produktów ubocznych.

Dowody skuteczności serii produktów Bioclimatic Viroxx w odniesieniu do wirusa grypy H1N1
(https://bioclimatic.de/wp-content/uploads/2021/07/Viroxx-H1N1-Summary_EN.pdf)

Dowody skuteczności jonizacji na przykładzie Air Deco Pyramide w odniesieniu do wirusa COVID-19
https://bioclimatic.pl/wp-content/uploads/2021/03/COVID-19-Piramidka-.pdf

Nawet jeśli systemy oczyszczania powietrza dopiero niedawno zostały dostrzeżone przez szersze grono zadowolonych odbiorców, możemy mówić o ponad 40-letnim doświadczeniu, a badania dowiodły wysokiej skuteczności naszych systemów oczyszczania powietrza.

Unikaj zagrożenia koronawirusem w klasach za pomocą naszych urządzeń i systemów jonizacji dwubiegunowej.

W przyszłości zdrowe powietrze w pomieszczeniach powinno być postrzegane jako równie ważne jak jakość wody pitnej.


Sprawdź naszą ofertę! https://bioclimatic.pl/dla-uzytecznosci-publicznej/


Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza lub zadzwoń do nas, aby omówić możliwości montażu naszych urządzeń w Twojej szkole bez żadnych dalszych zobowiązań.

NAPISZ DO NAS
ODPOWIEMY
NA TWOJE PYTANIA

  JESTEŚ INSTALATOREM, DYSTRYBUTOREM?
  PODEJMIJ WSPÓPRACĘ

  Infolinia
  +48 32 447 10 20

  Serwis
  +48 32 447 10 20

  BWG Climatic Sp. z o. o.
  43-211 Piasek, śląskie,
  ul. Katowicka 23
  tel. +48 32 447 10 20
  NIP 6381845268
  biuro@bwgclimatic.pl
  bioclimatic@bioclimatic.pl


  Sebastian Musiolik
  musiolik@intercraft.pl