NOWY DYSTRYBUTOR

PL / EN

Zamknij
Aktualności
O jonizacji
Realizacje
kontakt
Oficjalne oświadczenie Bioclimatic GmbH

Oficjalne oświadczenie Bioclimatic GmbH (tekst oryginalny ze strony bioclimatic.de przetłumaczony)

w sprawie publikacji Federalnej Agencji Środowiska (FEA) dotyczących stosowania i skuteczności technologii jonizacji w pomieszczeniach.

Rzekome i uogólnione twierdzenia FEA, zgodnie z którymi oczyszczanie powietrza przez jonizację nie zostało naukowo udowodnione i może nawet być ryzykowne w użyciu, nie mają zastosowania do technologii dwubiegunowej jonizacji firmy Bioclimatic.

Niemniej jednak traktujemy bardzo poważnie obawy naszych klientów i osób zainteresowanych naszymi produktami, którzy skonfrontowali nas z tymi stwierdzeniami MES. Dlatego ważne jest, abyśmy oficjalnie opublikowali oświadczenie:

Dowody naukowe, ciągłe testy i kontrole, weryfikacja w formie certyfikacji oraz dziesięciolecia pozytywnych doświadczeń i rzetelnych referencji na światowym rynku dowodzą, że technologia „Made in Germany” firmy Bioclimatic jest nie tylko bezpieczna i zrównoważona, ale także skuteczna w jego działanie bakteriobójcze:

Bakterie, zarazki, wirusy RNA / DNA, pleśń i zapachy są w sposób sprawdzalny usuwane / inaktywowane z powietrza w pomieszczeniu lub redukowane do minimum bez użycia dodatków chemicznych lub innych szkodliwych substancji. Istniejące limity zanieczyszczeń nie są przekraczane.

Dlatego technologia dwubiegunowej jonizacji z Bioclimatic może w wiarygodny sposób przyczynić się do zmniejszenia ryzyka skażenia np. przez SARS-CoV-2.

Kilkakrotnie kontaktowaliśmy się z FEA, ustnie i pisemnie, z prośbą o poprawienie lub usunięcie uogólnionych twierdzeń lub o uzasadnienie ich dowodami. Wyraźnie zaoferowaliśmy im również wymianę treści i przedstawiliśmy dowody naukowe, a także referencje, biorąc pod uwagę, że od ponad 40 lat odnosimy sukcesy w tej dziedzinie.

Niestety, do tej pory nie otrzymano odpowiedzi ani oświadczenia ze strony MES, nawet po wielokrotnych zapytaniach. Będziemy nadal próbować naprawić błędne wyobrażenie i chcemy podkreślić, że odnosimy się wyłącznie do technologii jonizacji bipolarnej firmy Bioclimatic i ponosimy za nią wyłączną odpowiedzialność.

NAPISZ DO NAS
ODPOWIEMY
NA TWOJE PYTANIA

  JESTEŚ INSTALATOREM, DYSTRYBUTOREM?
  PODEJMIJ WSPÓPRACĘ

  Infolinia
  +48 32 447 10 20

  Serwis
  +48 32 447 10 20

  BWG Climatic Sp. z o. o.
  43-211 Piasek, śląskie,
  ul. Katowicka 23
  tel. +48 32 447 10 20
  NIP 6381845268
  biuro@bwgclimatic.pl
  bioclimatic@bioclimatic.pl


  Sebastian Musiolik
  musiolik@intercraft.pl